چال گونه

چاله گونه

چاله گونه

چاله گونه یا Cheek Dimple از بارزترین شاخص های زیبایی صورت به هنگام خنده و ملاحت صورت می باشد که مورد علاقه دختران جوان می باشد و به راحتی می توان با یک عمل جراحی سرپایی به آن دست پیدا کرد. افرادی که متقاضی این جراحی می باشند باید بدانند، چال گونه فرو رفتگی کوچکی است که حدود 3 سانتی متر از گوشه دهان و حدود 6 سانتی متر از گوشه خارجی چشم همان سمت قرار گرفته است و در حالت خندیدن و صحبت کردن می تواند جلوه گر باشد. بر اساس همین توضیح کسانی که خواستار چال گونه هستند باید توجه داشته باشند که حدود 2-3 ماه بعد از عمل جراحی زمان لازم است تا در حال عادی و استراحت صورت، چال گونه ایجاد شده از بین برود و فقط در زمان خندیدن و صحبت کردن نمایان شود.

چال گونهcheek dimple

یکی از دلایل جذابیت چال گونه حالتی است که در چهره شخص در زمان خندیدن بوجود می آورد و علاوه بر جنبه بسیار زیبایی که دارد باعث می شود تا افراد مقابل با دقت بیشتری به چهره فرد دارای چال گونه توجه کنند.


تصویر چاله گونه

تصویر چاله گونه قبل و پس از جراحی

مواردی که باید قبل از جراحی چال گونه رعایت شود

 

  1. شب قبل از عمل چال گونه آنتی بیوتیک مصرف شود ( معمولا آموکسی سیلین 200 میلی گرم هر هشت ساعت ) و تا زمان افتادن بخیه ها ادامه داشته باشد.
  2. دهان شویه قبل از عمل انجام شود و سپس هر 2-3 ساعت یک بار تکرار شود.
  3. از پماد آنتی بیوتیک برای پوست صورت استفاده شود.
  4. عدم استفاده از غذاهای جویدنی و صفت در 2 هفته اول پس از جراحی چال گونه.
  5. عدم حرکات سریع و ناگهانی صورت تا یک هفته پس از جراحی چال گونه و عدم ماساژ صورت.
تصویر چال گونه

درباره چال گونه بیشتر بدانید

  • چال گونه می تواند در یک طرف یا دو طرف صورت ظاهر شود که بر حسب سلیقه بیمار انتخاب می شود.
  • چال گونه باید فقط در موقع حرکت صورت و یا هنگام خندیدن نمایان شود.
  • گودی که در حالت استراحت صورت در ناحیه گونه ایجاد می شود و ناشی از ساکشن چربی گونه می باشد چال گونه محسوب نمی شود. اما برای افرادی که صورت بسیار چاق دارند می توان از این شیوه بهره برد.
عکس چاله گونه